Informacje

Przed pierwszą zabawą w Paintball uczestnicy mają wiele pytań. Poniżej kilka informacji m.in. jak się ubrać na Paintball i czy uderzenie kulką boli? Zapraszamy do lektury 🙂

FAQ

Ubiór do gry w Paintball powinien być luźny i nieograniczający ruchu. Polecamy taki, w którym wygodnie się biega, schyla i kuca. Oczywiście każdy z graczy otrzymuje czysty uniform, który zabezpieczy ubrania przed farbą. Bardzo ważne jest wygodne obuwie, w którym można biegać i skakać, a czasem nawet wejść w kałużę 😉 Odradzamy delikatne i odkryte obuwie takie jak klapki czy sandały, bo takie obuwie może przyczynić się do urazów i kontuzji.

Boli, ale nie ma tragedii! Mogą pojawić się siniaki, ale kulka ręki czy nogi nie oderwie 😉 Wszystko zależy z jakiej odległości został oddany strzał i w jakie miejsce trafiła kulka. Przed grą uczestnicy przechodzą szkolenie i są wyposażeni w maski oraz uniformy – wszystko po to by maksymalnie zwiększyć poziom bezpieczeństwa.

Odradzamy spożywanie alkoholu przed i w trakcie zabawy. Jeżeli uczestnicy są w stanie upojenia, który uniemożliwia bezpieczną grę to kategorycznie kończą zabawę. Alkohol polecamy pić po strzelaniu 🙂

Z reguły nie ma ograniczeń wiekowych, ponieważ z karabinków strzelają dzieci jak i seniorzy. Jednak najmłodsi muszą być w stanie utrzymać karabinek i odpowiedzialnie podchodzić do zabawy, dlatego zalecamy aby uczestnicy byli w przedziale wiekowym 10+.

Zanim zaczniemy zabawę, często dostajemy pytania jak zmyć farbę 😉 otóż bardzo łatwo! Farba z ciała schodzi przy użyciu ręcznika papierowego, a jeśli coś zostanie to woda i mydło sobie z nią poradzą. Z odzieży również farbę można zetrzeć, a pozostałe plamy bez problemu spiorą się w pralce.

Bezpieczeństwo to nasz priorytet, dlatego instruktorzy na samym początku zaczynają od szkolenia grupy. Tłumaczymy obsługę karabinków, przestrzegamy o kategorycznej konieczności noszenia maski lub okularów ochronnych, robimy próbne strzelanie, a podczas samej gry pilnujemy bezpieczeństwa i zachowania uczestników. Dodatkowo przeprowadzamy częste przeglądy sprzętu i robimy jego wymianę. Zwracamy też uczestnikom uwagę, aby w ferworze „walki” pamiętali, że każdy sport ekstremalny może wiązać się z upadkiem, poślizgnięciem czy otarciami.